خانه / عمومی / اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

 

اقامت آلمان از طریق پناهندگی  و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و یا شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت آلمان چگونه است ؟ پیرو سوالات مراجعین در مورد اقامت آلمان از طریق پناهندگی ، اطلاعاتی در باب قوانین پناهندگی در آلمان در مقاله ی پیش رو ارائه می شود. اقامت در آلمان به طرق مختلفی از جمله مهاجرت تحصیلی به آلمان ، و تحصیل در آلمان  و یا کار در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، کارآفرینی در آلمان ، ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان و یا تمکن مالی در آلمان و یا خرید ملک در آلمان و طرق دیگری که در کتب قانونی عنوان شده است . با این حال پیش از شرح هرگونه مطلبی ذکر این نکته لازم است که مشاورین ما به هیچ عنوان روش مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی را پیشنهاد نداده و هیچ یک از روش های غیرقانونی و نامعقول را در این زمینه تائید نمی کنند؛ از این رو هدف موسسه ی MIE از نگارش مقاله ی حاضر آگاه نمودن شما عزیزان از قوانین پناهندگی در آلمان و مشکلات و ناهمواری های روش اخذ اقامت از طریق پناهندگی در آلمان است.

پیشنهاد ما به شما هموطنان گرامی این است که ضمن تماس با موسسه ی  MIEاز راه های معقول و قانونی مهاجرت به آلمان آگاه شده و نیز از مشاوره ی تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند گردند.

انواع پناهندگی در آلمان برای پناهجویان بین المللی

در ادامه مروری خواهیم داشت بر تعاریف و انواع پناهندگی و مجوزهای اقامت که از سوی دولت فدرال به پناهجویان اعطا می شود.

البته ناگفته نماند تمام پناهجویانی که وارد آلمان می شوند لزوم موفق به اخذ پناهندگی در این کشور نخواهند شد و باید از شرایط ویژه ای برخوردار باشند؛ بنابراین افراد باید آگاه باشند که اخذ اقامت از طریق پناهندگی در آلمان امر چندان ساده ای نیست و در برخی موارد این روش حتی غیرممکن و بسیار نامعقول است.  با این حال قوانین پناهندگی آلمان برای برخی از پناهجویان با توجه به کشور مبدأ و خطری که ضمن بازگشت آنها را تهدید می کند بستری را فراهم می کند که بتوانند در نهایت پناهندگی این کشور را اخذ نمایند.

اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان (BAMF) عناوین «پناهجو asylum seeker»، «متقاضی پناهندگی asylum applicant»، «افراد محق پناهندگی entitled to protection» و «افراد محق اخذ اقامت در آلمان entitled to remain» را از یکدیگر متمایز می سازد.

پناهجویان یا asylum seeker افرادی هستند که قصد دارند درخواست پناهندگی دهند ولی هنوز در اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان اقدام ننموده و ثبتنام نکرده اند. از سوی دیگر متقاضیان پناهندگی یا asylum applicant به افرادی گفته می شود که پرونده های آن ها هنوز در اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان در جریان است و تصمیم گیری قطعی در مورد آن ها نشده است.

دو مورد آخر یعنی افراد محق پناهندگی و اقامت در آلمان شامل افرادی است که به عنوان پناهنده در کشور آلمان شناخته می شوند.

در ادامه،‪

 

،‌پیرو موضوع اقامت آلمان از طریق پناهدگی  انواع پناهندگی را که به متقاضیان پناهندگی اعطا می شود مورد بررسی قرار می دهیم

 

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *